Chytrý HR marketing 1: Přilákejte ty nejlepší zaměstnance

Chytré rady odebírá více než 5 000 personalistů.

Pomůžeme vám najít zaměstnance

Nezáleží koho hledáte. Uděláme úžasnou náborovou kampaň i pro vaši firmu.  Kontaktujte nás

Náborový marketing promění vaši firmu ve skvělou partii.

Hledáte nové spolupracovníky?

Nejspíš k tomu využijete pracovní portály a personální agentury – sotva dnes existuje firma, která by volila jinou cestu. Jistě, může to vyjít a inzerát nebo agenturní databáze vám zprostředkují toho nejlepšího člověka, jakého si na onu pozici umíte představit. Problém je v tom, že proces hledání bývá dlouhý, únavný a s nejistým výsledkem.

Co když ale existuje efektivnější a levnější způsob, jak:

  • oslovit ty správné uchazeče,
  • budovat s nimi průběžně vztah,
  • nezaplatit za to víc peněz, než spolkne agentura za jediného přijatého uchazeče?

Prodejte svou firmu (jako zaměstnavatele)

O náborovém marketingu jste už možná slyšeli, ale považovali jste ho za módní výstřelek. Věřte, že jde o úžasný nástroj, který vám najde ty nejlepší kolegy a kolegyně!

Je totiž logické, že značka ovlivňuje nejen to, jak firmu vnímají zákazníci, ale také, jak si stojí v očích potenciálních uchazečů o práci. Jinými slovy, náborový marketing „prodává“ vaši firmu na trhu práce jako zaměstnavatele a využívá přitom podobné nástroje jako klasický marketing.

Pečujte a brzy budete sklízet

Náborový marketing však vyžaduje, abyste se s ním naučili pracovat, případně navázali kontakt s někým, kdo to už umí. A také abyste se mu věnovali průběžně a dlouhodobě, respektive po celou dobu existence firmy. Pak budete mít v případě potřeby vždy k dispozici dostatek kvalitních uchazečů.

Investice se vyplatí

Věřte, že taková investice do značky a komunikace s uchazeči se vám vyplatí, i když:

  • obsazujete jen pár pozic ročně,
  • na inzeráty se vám pokaždé hlásí mnoho zájemců.
Náborový marketing totiž šetří energii a peníze. Proto se v dalších Chytrých radách zaměříme hlavně na jeho online formu a sami budete překvapeni, jak efektivní a současně cenově přijatelný dokáže být – samozřejmě pokud si dáte práci se správným zacílením.

Hej, už jste vyzkoušeli Chytrý nábor?

Možná jste s námi hledali zaměstnance už dříve. Nebo jste o nás jen slyšeli, ale zatím nevyzkoušeli. Ať tak či onak, HR Marketing je nedílnou součástí náboru našich zákazníků. Díky němu osloví spoustu uchazečů, kteří by se o nich jinak nedozvěděli.

Ano, někdo tomu říká i Employer Branding. My ale dáváme přednost jednoduchému označení, které vyjadřuje to, co pro naše zákazníky děláme - Chytrý nábor.

Kontaktujte nás ještě dnes a vyzkoušejte si HR Marketing bez starostí.

Populární články

Používáme cookies pro lepší uživatelský zážitek. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas a zároveň potvrzujete, že jste se seznámil/a s Prohlášením o ochraně osobních údajů.

© 2014 – 2019 Colorbee, s.r.o.
Design by grafikli.cz