Stále více lidí prožívá dovolenou ve stresu. Mají strach o práci.

Chytré rady odebírá více než 5 000 personalistů.

Pomůžeme vám najít zaměstnance

Nezáleží koho hledáte. Uděláme úžasnou náborovou kampaň i pro vaši firmu.  Kontaktujte nás

Tisíce zaměstnanců si v letních měsících vybírají dovolené, tráví svůj čas s rodinou, cestují. Říkáme, že potřebujeme přestávku, dobít baterky, načerpat síly. Je tomu tak ale doopravdy? Opravdu s klidným srdcem zabouchneme dveře kanceláře a odjedeme si zaslouženě odpočinout?

Přetížení zaměstnanci

Studie v posledních letech naznačují, že mnozí zaměstnanci jsou příliš přetíženi na to, aby si vzali volno, vypnuli počítač, telefon a nechali své starosti v kanceláři. Obávají se, že zatímco budou pryč, jejich práce se bude nezvladatelně kumulovat, určitě se něco pokazí, případně se obávají, že pokud nebudou trávit nekonečné hodiny v kanceláři, vystaví se riziku nadbytečnosti.

Dlouhodobý stres snižuje produktivitu

Nezáleží na tom, v jakém oboru pracujeme. Všichni se během našeho profesního života setkáváme s různými formami stresu, zejména v zaměstnáních, která trpí rostoucí pracovní zátěží a snižováním počtu zaměstnanců, což je dnes častým problémem. Dlouhodobé vystavení tlaku, úzkosti a stresu na pracovišti může vyvolat pocit vyčerpání, zahlcenosti a neschopnosti zvládnout své každodenní pracovní úkoly.

Co mohou udělat zaměstnanci

Jako zaměstnanci bychom proto měli pracovat na vytváření své vnitřní odolnosti, věnovat pozornost rovnováze mezi pracovním a osobním životem a dokázat si najít čas i pro relaxaci, která má své místo při zajištění duševní pohody.

Co mohou udělat zaměstnavatelé

Jako zaměstnavatelé bychom měli chránit zaměstnance před pádem do spirály stresu negativity a vyčerpání. Klíčová je správná personální politika a dobrá komunikace. Je zřejmé, že přerušení práce během dovolené je velmi důležité, abychom byli schopni i nadále dobře vykonávat svou profesi. Ale je také důležité, aby zaměstnavatelé uznali potřebu chránit zaměstnance před škodlivými účinky dlouhodobého tlaku a stresu.

Naučme se opravdu vypnout

Měli bychom si všichni užívat zaslouženého odpočinku, bez nutnosti každý večer kontrolovat e-maily a bez obav, že se během naší nepřítomnosti stane nějaká katastrofa. Jenom tak se nakonec budeme vracet do práce spokojení a odpočatí, připraveni znovu čelit velkým výzvám.

Hej, už jste vyzkoušeli Chytrý nábor?

Možná jste s námi hledali zaměstnance už dříve. Nebo jste o nás jen slyšeli, ale zatím nevyzkoušeli. Ať tak či onak, HR Marketing je nedílnou součástí náboru našich zákazníků. Díky němu osloví spoustu uchazečů, kteří by se o nich jinak nedozvěděli.

Ano, někdo tomu říká i Employer Branding. My ale dáváme přednost jednoduchému označení, které vyjadřuje to, co pro naše zákazníky děláme - Chytrý nábor.

Kontaktujte nás ještě dnes a vyzkoušejte si HR Marketing bez starostí.

Populární články

Používáme cookies pro lepší uživatelský zážitek. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas a zároveň potvrzujete, že jste se seznámil/a s Prohlášením o ochraně osobních údajů.

© 2014 – 2019 Colorbee, s.r.o.
Design by grafikli.cz