Tajný dokument Microsoftu. Bitva o vyšší platy.

Chytré rady odebírá více než 5 000 personalistů.

Recruitment nebo Employer Branding?

Uděláme účinnou náborovou kampaň i pro Vaši firmu.

Kontaktujte nás

Kolik si vydělají zaměstnanci v Microsoftu? Uniklá čísla ukazují obrovský rozptyl od 900 000 Kč (40 000 USD) až po 7 500 000 Kč (320 000 USD). Uvedené částky jsou roční příjem a dovolují nahlédnou jak funguje odměňování ve velkých technologických společnostech.

Téměř 400 zaměstnanců Microsoftu sdílí svoje platy mezi sebou, aby zjistili jestli jsou odměňováni spravedlivě. Používají k tomu online tabulky na Google spreadsheets. Zde by se možná někdo mohl zeptat, proč nepoužívají "domácí" Office365. 😜

Nadpis dokumentu údajně hlásá: "Sdílejte svoje informace, ať můžeme dostat více". Tabulka obsahuje informace o dosažené praxi, počtu let v Microsoftu, základním platu, bonusech, držených akciích a podobně. To je spousta údajů, které určitě zajímají nejen současné zaměstnance, ale i uchazeče a také recruitery z ostatních firem. Je nutné ale zdůraznit, že 400 zaměstnanců netvoří ani 1 % z celkového počtu 144 000 lidí pracujících v Microsoftu.

Údaje z dokumentu ukazují na obrovské rozdíly v odměňování zaměstnanců v technologickém sektoru. Transparentnost je obecně problematická. Někteří lidé se proto uchylují k poměrně standardní taktice - odejdou z Microsoftu do jiné velké společnosti a pak se vrátí zpátky, ale nastoupí už na vyšším levelu, který znamená i vyšší plat. Tento způsob zvyšování příjmu určitě není unikátní jen v Microsoftu nebo USA.

Výše zmíněná tabulka také ukazuje zajímavé porovnání mezi USA a Indií. Zatímco typický americký programátor v Microsoftu bere 3 500 000 Kč (150 000 USD) ročně, indičtí kolegové se musí spokojit s mnohem nižším ohodnocením 1 200 000 (50 000 USD) ročně. Američané nadto mohou ještě očekávat až 10x vyšší bonusy.

Navazující diskuze zmiňuje tyto obrovské rozdíly v příjmech mezi jednotlivými zeměmi jako hlavní důvod, proč například v Indii je tak těžké najít dobré programátory. Podle jednoho účastníka diskuze jsou údajně ti všichni dobří právě ve Spojených státech.

Zveřejňování a sdílení platů v IT se poslední dobou rozmáhá. Existují dokonce specializované stránky, kam uživatelé mohou zadávat svoje informace a porovnávat se tak s ostatními. Zatímco někteří přiznávají, že chtějí získat lepší argumenty pro zvýšení platu, jiní označují svoji motivaci jako "vyšší transparentnost" a "narovnání diskriminace".

Už jste vyzkoušeli Chytrý nábor?

Možná jste s námi hledali zaměstnance už dříve. Nebo jste o nás jen slyšeli, ale zatím nevyzkoušeli. Ať tak či onak, HR Marketing je nedílnou součástí náboru našich zákazníků. Díky němu osloví spoustu uchazečů, kteří by se o nich jinak nedozvěděli.

Kontaktujte nás a vyzkoušejte si HR Marketing bez starostí.

Populární články

Používáme cookies pro lepší uživatelský zážitek. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas a zároveň potvrzujete, že jste se seznámil/a s Prohlášením o ochraně osobních údajů.

© Colorbee, s.r.o.
Design by grafikli.cz