Vyšší plat po pár týdnech školení? Realita. Ale jen v některých oborech.

Chytré rady odebírá více než 5 000 personalistů.

Recruitment nebo Employer Branding?

Uděláme účinnou náborovou kampaň i pro Vaši firmu.

Kontaktujte nás

Nárůst platu až o třetinu? Se správným kurzem a ve správném oboru bez problémů.

Když poptávka převyšuje nabídku

Jako dobrý příklad nám poslouží datová věda, která za poslední roky roste neuvěřitelným tempem. Datová gramotnost a schopnost umět s daty trochu víc, než jen otevřít excelovskou tabulku, se dnes cení vysoko.

Data pronikla do všech oborů

Pozice, které by ještě před pár lety nikdo za “datově orientované” nepovažoval, dnes nabízí uchazečům výrazný platový nárůst právě v případech, kdy mají datové dovednosti.

A zdaleka se nejedná jen o IT. Data dnes zasahují do všech oborů a tak není žádným překvapením, že kurzy SQL nebo základy programování navštěvují lidé, kteří by před pár lety na takový kurz nezavítali ani náhodou.

Úzce specializované kurzy

Vzdělávací firmy zareagovaly na zvýšenou poptávku po datové vědě nabídkou různých forem vzdělávání. Mnoho z nich je úzce zaměřeno na jedinou oblast, což umožnilo zkrátit dobu k osvojení potřebných dovedností.

Tam, kde se dřív počítalo s roky, je dnes běžné, že intenzivní výuka dané problematiky trvá týdny. Účastníci tak v krátké době získají znalosti, které jsou žádané a zaměstnavatelé zase mají možnost posílit kompetence svých lidí bez nutnosti nákladného náboru nových zaměstnanců.

Nejvýhodnější čas investovat do vzdělání?

Firma Burning Glass, která se zabývá průzkumem pracovního trhu, přitom uvádí, že nárůst platu nabízeného uchazečům může být od 8 až do 33 000 USD ročně! V porovnání s tím je účast na kurzu, kde se požadované dovednosti uchazeč naučí, velice výhodnou investicí. A hlavně - takový kurz určitě nestojí 33 000 USD.

Výjimečná šance

Pro lidi, kteří chápou význam celoživotního vzdělávání, je to jedinečná příležitost, kdy za peníze investované do svého vzdělání, získají podstatně lepší ohodnocení a znalosti, které využijí v praxi. A datová věda určitě není jediným příkladem.

Nejlepší firemní benefit?

Celoživotní vzdělávání je zároveň i šancí pro zaměstnavatele, kteří chtějí nabídnout svým zaměstnancům benefity, které mají smysl a které jsou výhodné pro obě strany. Většina expertů se shodne na tom, že výsledkem je vyšší retence zaměstnanců.

Už jste vyzkoušeli Chytrý nábor?

Možná jste s námi hledali zaměstnance už dříve. Nebo jste o nás jen slyšeli, ale zatím nevyzkoušeli. Ať tak či onak, HR Marketing je nedílnou součástí náboru našich zákazníků. Díky němu osloví spoustu uchazečů, kteří by se o nich jinak nedozvěděli.

Kontaktujte nás a vyzkoušejte si HR Marketing bez starostí.

Populární články

Používáme cookies pro lepší uživatelský zážitek. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas a zároveň potvrzujete, že jste se seznámil/a s Prohlášením o ochraně osobních údajů.

© Colorbee, s.r.o.
Design by grafikli.cz